Pěstitelská pálenice Císler - to pravé místo pro vaše ovoce

 

Ovoce máme rádi, stejně jako vy

Jsme malá rodinná pálenice na jihozápadě Čech nacházející se v malebné obci Starý Klíčov u Domažlic. Od roku 2003 se zaměřujeme na pěstitelské pálení pomocí dvou 150 l destilačních linek, které nám umožnují individuální přístup ke každé zakázce.

Vaše ovoce destilujeme ve 3-patrové ratifikační části kde deflegmátor je tvořen trubkovým svazkem a katalyzátor má měděnou výplň. V katalyzátoru se lihové páry zbavují karcinogenních ethylkarbamátů a kyanidů, takže máte jistotu, že vaše výsledná pálenka bude kvalitní a nezávadná.

Specializujeme se na kompletní zpracování ovoce. Od založení kvasu, kvašení až po destilaci. Pochopitelně je možná destilace vlastního doma vykvašeného kvasu. Staráme se o preciznost a čistotu odvedené práce tak abychom docílili maximální kvality vyrobených destilátů.

Jsme řádným členem Unie Destilatérů.

Unie Destilatérů

Již od roku 1993 působí u nás Unie Destilatérů, která sdružuje pěstitelské pálenice a malé ovocné lihovary.

Unie se snaží propagovat poctivý přístup k řemeslu a stavovskou čest. Členové Unie se zúčastňují mnoha školení a degustací, čímž si zvyšují odbornost.

Aby zákazník snadno poznal prověřenou a poctivou pálenici, vydává nyní Unie Destilatérů svým členům plaketu „Tato palírna je řádným členem Unie Destilatérů“. 

Držitelé plakety musí dodržovat stanovy Unie, legislativu, hygienu provozu a vysokou řemeslnou úroveň.

Plaketa se také stává určitou zárukou kvality a garantuje snahu o spokojenost zákazníka.

Možnosti pro vaše ovoce

Můžete nám přivezt zralé ovoce v přepravkách či pytlích, my vám založíme kvas do našich soudků, které řádně označíme jmenovkou tak, abyste měli jistotu, že si odvezete právě vaše ovoce i ve formě destilátu.

Můžete si objednat termin, kdy nám přivezete váš vlastní, již připravený kvas. My vám ho následně vypálíme, opět s jistotou, že si odvezete pálenku právě z kvasu, který jste dovezli.

Můžete se u nás zastavit i pro radu, případně u nás pořídit kvasinky a živnou sůl pro založení vlastního kvasu


Když k nám přivážíte ovoce, pamatujte že musí být zralé, čisté, bez lupení, větviček a hniloby.